Prawdziwie włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie są również nie tak znane włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i jedzenie z wielu części kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać wina. Posiłek koniecznie musi obejmować też trunek. Kieliszek alkoholu to we Włoszech kanon. nowa restauracja włoska w Krakowie Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać szeroki wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film