Jeżeli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezwykle obfite oraz w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są właściwie smaczne i warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o pionierskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej pospolitymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.